O programie Przygoda z robotem Charlie Aparat fotograficzny Robot Photon Drukarka Adventurer 4 Sprzęt nagłośnieniowy

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała następujące wyposażenie:

1. Aparat fotograficzny Sony, aluminiowy statyw fotograficzny, gimbal.
  2. Drukarka 3D z zestawem filamentów oraz laptop HP 15S
  3. Klocki Lego 2 zestawy.
  4. Mikroport z akcesoriami
  5. Robot Photon
  6. Stacja lutownicza.
  7. Zestaw nagłośnieniowy, mikrofon kierunkwy, oswietlenie do nagrań.
  8. Zestaw wiertarko- wkrętarka

Szkolny koordynator programu: Elżbieta Krząstek - Janeczko