Nawigacja

Aktualności

 • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH 2018/2019

  W roku szkolnym 2018/2019 dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są:

  2 listopad 2018r.

  21 grudzień 2018r.

  15, 16 i 17 kwiecień 2019r.

  29 i 30 kwiecień 2019r.

  2 maja 2019r.             

 • MIKOŁAJKI

  6 grudnia klasę II odwiedził Święty Mikołaj. W tym roku był troszeczkę bardziej wymagający i przed rozdaniem prezentów przepytał uczniów  tej klasy z umiejętności dodawania, odejmowania, znajomości piosenek i wierszy.Mimo tego wiadomą rzeczą jest, że "wszystkie dzieci Mikołaja kochają, wszystkie dzieci na niego czekają..." 

  Mikołaju dziękujemy za prezenty, do zobaczenia za rok!!!           ms

 • ZMIANA PLANU

  Informujemy uczniów klasy VII i VIII, że w związku z zakończonymi zajęciami z doradztwa zawodowego nastąpiła zmiana planu lekcji. 

  Klasa VIII w poniedziałek kończy godzinę wcześniej. Klasa VII- godzina wychowawcza została przeniesiona na poniedziałek. Worek  uczniowie kończą zajęcia 14:25- dotyczy to planu bez basenu.

   

   

  ekj

   

 • POCIĄG DO WOLNOŚCI

  18 listopada 2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem tablicy pamiątkowej „ Ojców Niepodległości”.  Po odsłonięciu i złożeniu kwiatów wszyscy udali się na Mszę św. , której przewodniczył ks. biskup Edward Frankowski. Dalsze uroczystości odbywały się w Centrum Kultury Lasowiackiej. Uczniowie szkoły  pod opieką ks. Krzysztofa Kułagi i p. Elżbiety Krząstek- Janeczko przygotowali montaż słowno – muzyczny w scenerii stacji kolejowej. Prowadzący kolejarze wprowadzili widzów w atmosferę poszczególnych okresów historycznych .  Był wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Widowisko pokazało, jak niewiele trzeba by stracić wolność i niepodległość, a jak wiele by ją odzyskać.

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Informujemy, że 18 grudnia 2018r. o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

   

  Serdecznie zapraszamy.

 • SPOTKANIE Z RODZICAMI

  Informujemy, że 16 listopada o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami.

 • 100 -LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

   

  W związku z obchodami 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszamy na  wspólne świętowanie w dniu 18 listopada 2018r.

  Program uroczystości:

  15:30 –Odsłonięcie i poświecenie Tablicy Pamiątkowej   „Ojców Niepodległości” (tablica przed budynkiem CKL w Cyganach);

  16:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Jadwigi Królowej   w Cyganach;

  17:30 – Montaż słowno muzyczny w Centrum Kultury Lasowiackiej   w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Cyganach;

  18:15 - Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu grup artystycznych    oraz kapeli;

  19:00 –  Degustacja potraw regionalnych.

  ekj

   

 • ,,1 z 10’’ o Niepodległej

  8 listopada 2018 roku nasza szkolna społeczność brała udział w akademii, upamiętniającej 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawionym programie nie zabrakło patriotycznych pieśni: ,,Mazurka Dąbrowskiego’’, ,,Roty’’- wykonanej na skrzypcach przez Szymona Ordona z kl. IV oraz pieśni ,,Niepodległa’’- zaśpiewanej przez Emilię Oklek, również z kl. IV. Uzupełnieniem pieśni były tematyczne  referaty przedstawione przez uczniów z klasy VII: Nikolę Cabaj, Gabrielę Chłopek i Natalię Kozieł. W dalszej części akademii odbył się Szkolny Konkurs ,,1 z 10’’ o Niepodległej z udziałem uczniów starszych klas. Z trudną i rozległą tematyką konkursu, dotyczącą walki o wolną Polskę zmierzyli się: Magdalena Zbyrad, Michał Kwaśnik, Piotr Kwaśnik, Kamil Ordon, Szymon Ordon, Bartłomiej Rożek, Piotr Tomczyk, Sergiusz Tomczyk, Jakub Wąsik, Radosław Wolan. Do ścisłego finału przeszło troje uczestników: Magdalena Zbyrad, Piotr Tomczyk i Jakub Wąsik. Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Tomczyk z klasy VIII. W rolę prowadzącego konkurs wcielił się Michał Wąsik. Finaliści otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców, za co dziękujemy. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor, która wręczyła również  nagrody uczestnikom Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Twórcy II Rzeczypospolitej’’. Nagrodzeni zostali uczniowie z klasy VI: Kacper Urbaniak, Nikola Cabaj i Oskar Chędogi. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w szkolne obchody związane ze 100 – leciem niepodległej Polski.

                                                                    M.Z.

 • REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

  9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji "Rekord dla Niepodległej"i uroczyście zaśpiewali czterozwrotkowy "Mazurek Dąbrowskiego".    ms

 • Dnia 30 października 2018 r. w ramach  wizytacji kanonicznej parafii Cygany, naszą szkołę odwiedził ksiądz biskup Edward Frankowski. W imieniu całej społeczności szkolnej, ks. bp. przywitała p. Dyrektor. Następnie nasi uczniowie zaprezentowali się w krótkim montażu słowno-muzycznym. 

  Po występie ks.biskup skierował do wszystkich kilka slów. Każdego ucznia pobłogosławił i podarował pamiątkowe obrazki.

   

  ks. Krzysztof 

 • TWÓRCY NIEPODLEGŁEJ

  ,,Twórcy Niepodległej’’ to temat szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów z klasy VI. Tematem przewodnim były sylwetki postaci, którzy przez swoją różnorodną działalnością mieli wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uczestnicy konkursu przedstawili dowolną, wybraną przez siebie techniką następujące osoby: Józef Haller, Józef Dowbór – Muśnicki, Wojciech Korfanty, Wincenty Witos, Józef Piłsudski, Edward Rydz – Śmigły, Ignacy Jan Paderewski, Roman Dmowski. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas szkolnej akademii z okazji 100 –lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. M.Z.

                                                                    

   

                                                                  

 • SERCA DLA NIEPODLEGŁEJ

  Taki temat miała lekcja uczniów z klasy II i IV podczas której wycinano serca w kolorze białym i czerwonym, w myśl hasła ,,100 serc na 100 –lecie niepodległości’’. Biało – czerwone serca utworzą narodową flagę, która będzie tłem dekoracji w czasie szkolnej akademii z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                                 M. Z.

 • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przypomina, że 2 listopada  2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła w tym dniu zapewnia opiekę uczniom po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby przez rodzica do dnia 31 pażdziernika 2018r.

  ms

   

   

   

 • Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy IV- Emilia Oklek zdobyła wyróżnienie w XVII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Religijnej  "Sławię Cię Ziemio Ojczysta Pieśnią i Piosenką". Przegląd odbył się 25 października 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim.

  Gratulujemy sukcesu naszej Uczennicy i Rodzicom.

   

  ekj

 • KONKURS Z MATEMATYKI

  Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursowej z dnia 22 października 2018 r. w sprawie zakwalifikowania uczniów do etapu rejonowego KONKURSU Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH informujemy , że uczeń klasy VIII  - Piotr Tomczyk zakwalifikował się do etapu rejonowego z konkursu z matematyki. 

  Gratulujemy Piotrowi i jego Rodzicom.

   

  ekj

 • PRACA Z LEKTURĄ

  Omawianie lektury wcale nie musi być nudne. Przekonali się o tym uczniowie klasy IV na lekcji j. polskiego, kiedy omawiali lekturę J. Brzechwy: ,,Akademia pana Kleksa”. Uczniowie stali się żakami w jego szkole i wzięli udział w zajęciach z:   kleksografii,  geografii, rupieciarni  i w zajęciach  przędzenia liter. Były to bardzo kreatywne zajęcia dla uczestników pracujących w grupach, wymagające od uczniów odpowiednich umiejętności oraz sprawdzających zdobytą do tej pory wiedzę. Na koniec zajęć uczestnicy prezentowali wykonane zadania na forum klasy i otrzymali gromkie brawa od wszystkich.                                                                                                        M. G.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Uroczysta akademia z okazji „Dnia Nauczyciela” przygotowana przez uczniów klasy VI odbyła się 15 października. Uczniowie przedstawili krótką inscenizację tematyczną. Po występie życzenia nauczycielom złożyli przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego jak i przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie głos zabrała Pani dyrektor, która  złożyła życzenia i podziękowała  za ciężką i sumienną  pracę nauczycielom i innym pracownikom szkoły.
                                                                                                                                          A.K.

 • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO!!!

  05.10.2018

  Jesień to czas zbioru warzyw i owoców oraz robienia przetworów zimowych. Uczniowie klasy II w minionym tygodniu uczyli się na lekcjach o wartościach odżywczych warzyw. Poznali części jadalne warzyw uprawianych w Polsce, ich wygląd, nazwy, zawartość witamin.  Ponadto klasa II bierze udział w programie "Warzywa i owoce w szkole". Ażeby połączyć teorię z praktyką postanowili razem z wychowawcznią przygotować smaczne, zdrowe i kolorowe surówki, które zjadły na drugie śniadanie.    ms

 • OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Uczniowie klasy IV  Szkoły Podstawowej w Cyganach wzięli udział w  Ogólnopolskiej akcji Głośnego Czytania. Na lekcji języka polskiego wysłuchali wzorcowego czytania  baśni  H. Ch  Andersena pt: ,,Dziewczynka z zapałkami”. Nie trzeba było przypominać uczniom, że takie właśnie czytanie rozluźnia ciało, zwiększa zasób słów, zwalcza nieśmiałość oraz uspokaja rytm serca .Doświadczyli tego ci, którzy sami podjęli trud związany z czytaniem wybranego tekstu. Następnie prowadząca zajęcia rozpoczęła rozmowę, w której uczniowie mówili, co najbardziej wzruszyło ich w tej baśni. Wypowiedziom nie było końca…  Pewnie trwałyby jeszcze długo, gdyby dźwięk dzwonka nie przypomniał, że zbliża się przerwa, na którą z niecierpliwością- jak zawsze- czekają uczniowie.                                        M.G.

   

   

   

 • KÓŁKO MATEMATYCZNE DLA KLASY VIII

  W związku z brakiem zainteresowania kółkiem matematycznym dla klasy VIII zajęcia zostają odwołane.

  ekj

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II
  Cygany 70
  39-442 Chmielów
 • (015)846 11 80

Galeria zdjęć